O nás

Farní sbor ČCE v Praze 6 – Dejvice je součástí Pražského seniorátu (PS) Českobratrské církve evangelické (ČCE), největší protestantské církve v ČR.
Sborové prostory se nachází v přízemí a suterénu obytného domu v ulici Dr. Zikmunda Wintra.
Našimi farářkami jsou v současnosti Alexandra Jacobea a Magdaléna Trgalová, kurátorem sboru je Jan Mašek.
K 1. 1. 2024 má sbor 482 členů.

Čemu věříme?

Věříme v Boha, který se v Ježíši Kristu stal člověkem a zřetelně lidem ukázal svou lásku. Proto také otevíráme Bibli, ve které se o Ježíši Kristu píše. V Bibli však nehledáme ochranu neomylných pravd, nýbrž člověku blízkou oporu, inspiraci a Boží oslovení. Věříme, že Bůh je člověku nablízku a že lidská víra je jako cesta, na které Boha stále nově poznáváme. Tomu věříme, a to v dnešním světě znovu promýšlíme a žijeme, zakotveni v dlouhé tradici křesťanské církve.

Sbor_dovo_2023