Pastýřský list 23. 4. 2020

                                                                                                                      Pastýřský list čtvrtek 23. 4. 2020

Milá sestro, milý bratře, milé děti a mládeži,

jsme tu s dalším dopisem a tentokrát Vás snad potěšíme už konkrétnějším výhledem, kdy se opět začne sbor vracet k běžnějšímu provozu. Nejprve ovšem posíláme odkaz na nedělní dejvické video-bohoslužby, které pro nás připravil i sám natočil s předstihem sjednaný host bratr farář Jakub Malý. (Mnozí jej znáte z vysílání „Pastoral Brothers“, moderní formou sdělované víry.) Písemná verze bohoslužeb bude jako vždy na našem sborovém webu. Zde je odkaz na nedělní video: https://youtu.be/uCVD4im9buY   Za natočení předchozí neděle i nedělí nadcházejících děkujeme synu presbyterky Wandy Dobrovské, Pavlovi! 

    Velmi pravděpodobné je, že za dodržení předepsaných odstupů mezi účastníky a dalších hygienických předpisů, se budou první bohoslužby po nucené pauze u nás ve sboru konat 14. června. Vzhledem k tomu, že konfirmace video přenosem, by nebyla zrovna to, co si přejemeJ, jsme nuceni její konání přeložit na podzim, stejně jako konání Výročního sborového shromáždění. Odložený synod se bude konat 17.-19.9.    O termínech budete včas informováni.     

    Synodní rada před několika dny zveřejnila svou interpretaci stávajících nařízení o postupném rozvolňování nouzového režimu pro provoz v církvi. Plné znění si můžete přečíst zde: https://www.e-cirkev.cz/data/a/o/L/Pokyny-SR-k-mimoradne-situaci-.pdf. Vyplývá z něj, že minimálně do června se setkání ve sboru mohou konat pouze na dálku, nikoli fyzicky. Květnový Večer s hostem Rudolfem Kvízem, který jsme ještě před uzávěrkou květnového Souterrainu zvažovali uspořádat, se tedy nakonec konat nemůže. O to více zůstaneme v kontaktu telefonickém, E-mailovém a video-konferenčním. Užitečné je nezapomenout to proložit procházkou a osvěžit a potěšit své tělo i ducha jarní přírodou. Tyto časy jsou pro nás všechny mimo jiné tréninkem nepřímé komunikace a trpělivosti. Přeci jen, číst pocity druhého mezi řádky E-mailu či po telefonu, je obtížnější, a ne vždy si rozumíme správně. Každý jsme také v jiné situaci, někdo je v neustálém stresu, jiný se nudí, jeden po kontaktu s druhými doslova prahne, druhý naopak sotva zvládá běžný chod domácnosti s novým režimem práce a nemá na širší kontakty čas ani náladu. Žádný Váš pocit není nepřijatelný, jsou to různé přirozené reakce na nenormální situaci!                                                                                   

     Rádi vyřizujeme také srdečné pozdravy z našeho spřáteleného sboru ve skotském Glasgow, kde se rovněž snaží vyrovnat s coronavirovými obtížemi, jak to jen jde. Níže přikládáme jejich tradičně narcisový velikonoční pozdrav se zvoláním „Kristus je vzkříšen!“                                                                                                                                                          

   Blahopřejeme také oslavencům tohoto týdne, zvláště pak „kulaté“ jubilantce sestře Jarmile Nedvídkové! Boží láska ať Vás provází!                                                                                                                                                       

    Můžete nadále počítat se sborovou dovolenou, pokusíme se ji uskutečnit v původním termínu 4.-11.7. v nové lokalitě-v ČR, pokud to aktuální omezení dovolí. Bližší informace přihlášeným v brzké době podá presbyter Pavel Geier. Rovněž sborový tábor dětí (5-15 let) budeme, doufejme, schopni uskutečnit. Výhodou je, že jsme si již před nouzovým stavem zamluvili nejzazší prázdninový termín. Pojedeme opět do Křížlic a to v termínu neděle 23.8.- sobota 29.8. Můžete již nyní přihlašovat své děti na E-mail: trgalova@gmail.com.                                       

   Milí přátelé našeho sboru, přeji vám všem každý den alespoň závan velikonoční radosti a těším se snad ještě na jaře na viděnou!                                                                                                                                                                             

                                      I za kolegu Pavla Rumla srdečně zdraví Magdaléna Trgalová