Pastýřský list 15. 5. 2020

                                                                                                                                      15. května 2020

Milí přátelé sboru, sestry a bratři, milé děti,

                                                                              6. neděle velikonoční je zvána „Rogate“, což je výzva k modlitbě.Bohoslužby pro nás připravila sestra farářka Trgalová a můžeme je prožít po otevření tohoto odkazu:https://youtu.be/3gROo8hyUi8

Pro ty z Vás, kteří raději čtete, je přikládáme v písemné formě a těm, kteří nepoužívají internet, je opět doručíme osobně či zašleme poštou. 

Prosíme Vás, abyste se nadále obrnili trpělivostí, staršovstvo ve vší vážnosti rozhodlo konat bohoslužby „fyzicky“ až od 14. června.  Pokud by vláda změnila svá rozhodnutí a my se mohli sejít dříve, řádně to ohlásíme (při dodržení závazných odstupů pro shromáždění do sta lidí je kapacita kostela sotva čtyřicet-staršovstvo odmítlo stanovit kritéria k dělení našeho sboru do dvou či tří bohoslužeb během neděle). Kromě toho nevyzpytatelnost nemoci včetně následků nás vede stále k opatrnosti). Nezlobte se proto na nás. 

Každý z nás zvládáme situaci bez bohoslužeb po svém; chalupáři již mohou navštívit bohoslužby v menších sborech, nám všem se otevírá první možnost k setkání: 

-příští sobotu 23.5.2020 při „Bohoslužbách za krajinu“ od 16 hod. v Suchdole. Informace najdete na přiloženém plakátku; 

-v měsíci lásky – 28.5. ve čtvrtek od 19.00 bude naším hostem v „Křesle“  Rudolf Kvíz, publicista, redaktor a oceňovaný  recitátor. (https://www.pametnaroda.cz/cs/kviz-rudolf-1939 a (https://cs.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Kvíz). V poetickém recitálu zazní verše Antonína Sovy, Vladimíra Holana, Jaroslava Seiferta, Jakuba  Demla, Chalíla Džibrána a dalších a oblíbených autorů. Jste srdečně zváni;

-již tuto neděli jsme zváni do Soběhrd, kde od 14:30 bude instalován farář Josef Bartošek.

 

Ve sboru pokračujeme venkovními nebo on-line setkáními. Výlety s dětmi a konfirmandy doplní příští týden možnost k setkání skupinky z biblické hodiny pro dospělé. Rádi bychom se potkali v případě dobrého počasí v úterý 19.5. od 14:30 hod. v Cafe Calma Kyjevská 2 (blízko bývalé modlitebny). Potvrdíme si během pondělka telefonicky (můj mobil: 739 373 924).

  

Prosím Vás i nadále o finanční podporu života sboru a církve. Do konce května konáme v celé církvi sbírku na Jeronýmovu Jednotu. Svoje dary posílejte na číslo sborového účtu 2400319773/2010. Na složenku či bankovní převod stačí uvést do zprávy pro příjemce např. „JJ“, nebo „Jeronýmka“.  Prosím Vás také           o obvyklé dary pro sbor; docela dlouhou dobu nám budou chybět příjmy z chrámových sbírek. Děkuji Vám všem velice, kdo na sbor v tomto ohledu pamatujete. Současně si uvědomuji, že někteří z nás se mohou dostat do finančních obtíží. Stejně jako nabídka finanční podpory či potěšení návštěvou nebo telefonem, platí také případná nabídka i další pomoci. Nerozpakujte se nám farářům zavolat.  

 

Po kytce ze Suchdola ještě na závěr:

 

Apoštolovo „Radujte se v Pánu vždycky“ (Fil 4)-kterým nás pravidelně propouštím od stolu Páně-     by mohlo znít v této době lehce ironicky; mně to mluví, ale pro jistotu doplňuji o další výrok apoštola: „Radujte se radujícími, plačte s plačícími. Mějte porozumění jeden pro druhého“ (Ř 12). 

A mějte se dobře, přeji i za kolegyni Magdalénu!

                                                V úctě a s bratrským pozdravem Pavel Ruml